Skip to Content
Header photo

Future Events

Wed 27 Jun
Fleet Ponds (Wednesday training)

Near: Fleet  more details...

Wed 4 Jul
Farnham Park (Wednesday training)

Near: Farnham  more details...

Wed 11 Jul
Elvetham Heath (Wednesday training)

Near: Fleet  more details...

Wednesday winter evenings, 7pm

Ross Maclagan coordinates a light training session open to all. At Bisley Pavilion (GU22 0NY).

Full list of all future events

Staines

SEOUL League Race

Event date: Sat 23 Jun

Results


Part of SEOUL league race series.

This event is being held in conjunction with the Harvester Trophy relay (near Crawley). Start times aer later than normal (afternoon) to give people time to travel down and on to the Harvester.

Final Details

Staines Final Details V2 (superseding details below). Version 2 adds some info on control descriptions

Read more…

Call for SN runners in SE Relays and Harvester Trophy

Please contact Captain if you'd like to run

These two events are both coming up in June - SE Relays at Holmbush near Horsham on 17th, and Harvester Trophy the following week (23rd/24th) at Tilgate near Crawley.

Fri 4 May Read more…

JK 2018 success for SN!

Snow and mud for all; medals for some

Congratulations to our new JK Individual Champion Charlotte Slade in W10, and to our winning relay team of Ruth Holmes, Katherine Bett and Kitty Bray in the Womens Short class.

All the detailed results can be found via the JK web site here from the sprints on Friday, to the forest on Sat/Sun and relays on Monday. Well done everyone for enduring the cool weather, snow and mud, mud, mud ...

Wed 28 Mar Read more…

2017/18 Junior League Prizewinners

St Andrew's School Woking win Junior League Team Trophy

Congratulations to St Andrew's School Woking who have won the team trophy.

Prizes and certificates will be awarded at Woking Park on Saturday 28th April 2018. The prize giving will be followed by a score event.


Sat 24 Mar Read more…

Compass Sport Cup 2018

SN just miss out on the final

SN finished third in the regional qualifier at Balcombe on 11th March, beaten by SO and SLOW. Only the top two teams progressed to the final in October.

Sun 18 Mar Read more…

SN 2017 Club Champions

Congratulations to the winners at Wisley on 2nd December

Junior Champion: Laura Barrett

Ladies Champion: Mel Slade

Mens Champion: Thomas Howell

Sun 3 Dec Read more…