SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Normandy Xmas Middle - 27 Dec 2019
Course Results
300 calorie
Splits
Results
2.6km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Sarah Darley
GO
00:35:19
2nd
Emi Magee
SN
00:37:35
+00:02:16
3rd
Maddy Pitcher
DFOK
00:48:57
+00:13:38
4th
Ben Keeble
SN
00:49:29
+00:14:10
5th
Sophie Keeble
SN
00:49:45
+00:14:26
6th
Rebecca Lovegrove
SN
00:51:10
+00:15:51
7th
Cicely Moller-Butcher
SN
00:54:42
+00:19:23
8th
Frederik Moller-Butcher
SN
00:55:42
+00:20:23
9th
Genevieve Moller-Butcher
SN
00:56:01
+00:20:42
10th
Liv Daplyn
SN
01:02:25
+00:27:06
11th
Ruby Gisby
DFOK
01:06:28
+00:31:09
12th
Amanda Bailey
SN
01:14:59
+00:39:40
13th
Trish Wallis
SN
01:15:02
+00:39:43
14th
Hazel Grant,
DRONGO
01:22:01
+00:46:42
15th
Roy Slingsby,
IND
01:22:02
+00:46:43
Charlotte Lovegrove
SN
m5-7 m9-11
Christain Moller-Butcher
SN
m12
600 calorie
Splits
Results
4.6km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Nick Barrable
SYO
M45
00:31:10
2nd
James Lyne
SLOW
00:33:24
+00:02:14
3rd
Kai Magee
SN
M21
00:34:16
+00:03:06
4th
Keith Belsey
SN
M50
00:36:55
+00:05:45
5th
Ian Ditchfield
MV
M60
00:37:50
+00:06:40
6th
KittyBray
SN
W21
00:38:07
+00:06:57
7th
Graham Gristwood
FVO
00:40:55
+00:09:45
8th
Axel Blomquist
BAOC
M60
00:41:47
+00:10:37
9th
Cameron Lamond
SN
M45
00:41:59
+00:10:49
10th
Michael Dunbar
SN
M55
00:42:03
+00:10:53
11th
Jon Steed
BAOC
00:42:55
+00:11:45
12th
Robin Smith
SO
00:44:12
+00:13:02
13th
Debbie Robinson
SN
W50
00:44:35
+00:13:25
14th
Tom Frost
SN
M50
00:44:43
+00:13:33
15th=
Jon Magee
SN
M55
00:44:56
+00:13:46
15th=
Carol Lovegrove
SN
W45
00:44:56
+00:13:46
17th
Steve Bailey
SN
M60
00:45:27
+00:14:17
18th
John Tzanetis
SN
M50
00:45:38
+00:14:28
19th
Iain Bell
SN
M50
00:45:58
+00:14:48
20th
Woo Allen
SN
00:47:00
+00:15:50
21st
Peter Langmaid
HOC
00:47:09
+00:15:59
22nd
Jin Prowting
TVOC
00:47:21
+00:16:11
23rd
Ross Maclagan
SN
M45
00:47:51
+00:16:41
24th
Izumi Magee
SN
W21
00:47:56
+00:16:46
25th
Sarah Louise Francis
SN
W50
00:48:06
+00:16:56
26th
Matt Grant
SN
M45
00:49:01
+00:17:51
27th
Richard Catmur
SLOW
00:49:02
+00:17:52
28th
Derick Mercer
BKO
M55
00:49:27
+00:18:17
29th
Aya Magee
SN
00:49:37
+00:18:27
30th
Jon Darley
GO
00:50:38
+00:19:28
31st
Mick Smith
HH
00:50:39
+00:19:29
32nd
Sue Bett
SN
W50
00:50:57
+00:19:47
33rd
Alan Wallis
SN
M60
00:51:14
+00:20:04
34th
Alan Jones
BKO
00:52:27
+00:21:17
35th
Doug Greenwood
BKO
00:52:51
+00:21:41
36th
Annika Greenwood
BKO
00:53:04
+00:21:54
37th
MarkThompson
TVOC
00:54:09
+00:22:59
38th
Chris Ashenden
SN
M55
00:54:16
+00:23:06
39th
Ian Watson
SN
00:54:41
+00:23:31
40th
Aimée Darley
SN
00:55:19
+00:24:09
41st
Serena Ludford
BADO
W55
00:56:40
+00:25:30
42nd
Steve Peacock
SN
M65
00:57:06
+00:25:56
43rd
Angela Darley
GO
00:58:36
+00:27:26
44th
Roger Maher
SO
00:59:36
+00:28:26
45th
Malcolm Scott
SN
M60
00:59:46
+00:28:36
46th
Philip Gristwood
GO
01:00:11
+00:29:01
47th
Peter Riches
TVOC
01:03:12
+00:32:02
48th
Tony Ludford
BADO
01:06:23
+00:35:13
49th
Dave Chapman
SN
M65
01:06:44
+00:35:34
50th
Jens Moller-Butcher
SN
M45
01:07:17
+00:36:07
51st
Fiona Clough
BKO
W55
01:07:44
+00:36:34
52nd=
Joanna Belsey
SN
01:08:21
+00:37:11
52nd=
Mike Elliott
MV
01:08:21
+00:37:11
54th
Mike Bray
SN
M60
01:09:50
+00:38:40
55th
Jen Daplyn
SN
01:10:36
+00:39:26
56th
Helen Ashenden
SN
W55
01:28:30
+00:57:20
Phil Slingsby
SN
M50
w18
Chris Evans
SN
m21
Frank Edge
SN
M60
w18
Christopher Edge
SN
m9-10 m19-26
Pat Maher
SO
m8 m16-23
Ruth Rhodes
SO
m15-23
Virginia Catmur
SLOW
m16-25
Back to Top